Dilek Irmak KaraMENÜ

Akrep Burcu

Akrep Burcu

Akrep burcu bir çok yönden burçlar kuşağının en güçlü burcudur. Yöneticisi Mars gezegenidir ve sabit bir burçtur. Su elementine mensup olmasına rağmen oldukça dayanıklıdır. Diğer su burçlarının duygusallığı Akreptede bulunur ama duygusallığını diğer burçlara göre çok daha iyi kontrol eder. Akrep değişimlerin ve transformasyonun burcudur.

Akrep insanı, güce, güçlü bir iradeye ve yoğun tutkulara sahiptir. Hayatları güçlü tutkularını ehlileştirmek ve bunları fayda sağlayan özelliklere dönüştürme çabalarıyla geçer. Kişi çok tutkulu biri olduğu için aşk ilişkileri muazzam bir duygu yoğunluğu içerir. Kişi tutkularını kontrol altına alamadığında bu duygular aşırı kıskançlığa, partneri baskı altında tutmaya ve şiddete meyil verir. Başka hiç bir burç Akrep gibi uçlarda olamaz bu kişi ya çok iyi biridir yada çok kötü biridir, genellikle ortası görülmez.Kişi her iş için bütün gücüyle çalışır, kedini tamamen odaklandığıa işe verir. Hayatla hiç bir zaman yüzeysel olarak ilgilenmez, önüne gelen konularla derinlemesine ilgilenir.

Yakınlarına karşı çok sahiplenicidir, sevdikleri için tüm fedakarlıkları yapmaya hazırdır. Sadık ve dürüst bir arkadaştır. Mars Koçları agresifleştirirken,Akrepleri ise soğukkanlı yapar, çünkü Akrep sabit bir burçtur ve sinirini çok kolay kontrol eder. Akreptede aynen karşısında ki Boğa burcu gibi zorluklara karşı inanılmaz bir direnç gücü vardır. Akrep insanı herşeyi derin ve yoğun yaşamayı sever. Kişi diplomatik değildir, çünkü düşüncelerini dürüstlükle ve lafı dolaştırmadan söylemeyi tercih eder. Eğer fikrini söylemek istemiyorsa kişi yalan söylemek yerine susmayı tercih eder. Kişi muhteşem bir araştırmacıdır, en derin araştırmaları bile titizlikle yürütür bu ona polisiye meslekler verebileceği gibi bilimsel araştırma gerektiren işlerde de başarı verir.

Kişinin gizli olan herşeye ilgisi vardır, ökült ilimler, astroloji onu kendine çeker. Kişi adeta bir sırlar deposudur, gizliliğe çok önem verir ve bir çok sır barındırır. Kişi her hareketini çevresinde gizli yapma eğilimindedir, ancak çevresinden birisi yaptığı aktiviteyi farkederse açıklama ihtiyacı duyar, onun dışında kimseye hesap vermek istemez. Özel hayatını kimseye açmaz. Ayrıca yapacağı işlere karışılmasından nefret eder. İnatçı ve sabit fikirlidir. Kişinin genellikle sağlam bir fiziği olur, gözleri ise derin ve dikkat çekicidir. Sezgileri çok güçlüdür, bir çok öngörüsü çıkar, insanların ne düşündüğünü çok kolay sezer. Ona yalan söylemek çok zordur çünkü güçlü hisleriyle gerçeği anlar.

Kişinin hayatında sürekli krizler söz konusudur çeşitli konularda, yaşadığı her yeni kriz onu değiştirir ve daha iyi bir insan yapar, tabi Akrep sabit bir burç olup değişime direndiği için, değişim zamanları çok acılı geçer. Akrep insanı sert bir burç olduğu için genellikle diğer insanlar tarafından sevilmez ama burçlar kuşağında ki en dürüst burç Akreptir, onaylamadığı bir şey olunca direk kişinin yüzüne vurur bunu. Etrafındakileri yönetmek ve herşeye hakim olmak ister.

İletişim Formu
HakkımdaDilek Irmak KaraKarma Astrolog
0312 474 0105