Dilek Irmak KaraMENÜ

Aslan Burcu

Aslan Burcu

Aslan burcu altında doğan kimseler cömerttirler ve içlerinde asil hisler taşırlar. Aslan insanı kendini çok güçlü bir şekilde ifade eder. Aslan ateş elementine mensup bir burçtur ve yöneticisi ise doğal yaşam kaynağı Güneştir. Aslan burcu insani ilgi arsızıdır, sürekli ilgiyi üstünde toplamak ister, bir yere girdiğinde farkedilmek insanalrı etkilemek ister. Aslan insanı umutsuzca takdire edilmeye ve onaylanmaya muhtaçdır, diğer insanlardan takdir görüp onaylanmadan kalıcı işler yapması mümkün değildir. Kişi oldukça şanslıdır, her zaman şans yardımına koşar. Yöneticileri Güneş onları kutsar adeta. Güneş en karanlık yerleri bile aydınlatır ve Güneş güçlü ışığını Aslan insanlarının üstüne tamamen yansıtır. Bu insanlar bulundukları toplumun yöneticileri olurlar, doğal bir liderlik yetenekleri vardır.

Çocukları çok severler ve özellikle çocuk sahibi olmak isterler bu onların zihin sağlığı için çok önemlidir. Çocuklarına çok kıymet verir ve onlarla guru duymak ister. Aslan burcu için gururu en önemli şeydir, gururu kırıldığında onu sakinleştirmek mümkün değildir, gururunu kıran insanlarla ilişkisini tamamen bitirir. Aslan insan anatomisinde kalbi yönetir, Aslan burçlarıda insanlara kalpten yardım ederler, oldukça cömerttirler, kişi parasını, zamanını, bilgisini ve sahip olduklarını tereddüt etmeden başkalarıyla paylaşır. İltifata karşı zaafı vardır, iltifat onların yelkeni suya indirmesine neden olur. Karşı cinse karşı düşkünlükleri vardır. Aşk olmadan yaşayamazlar, aşık olmadıkları zaman hayatları tatsız tuzsuzdur.

Aşk için partnerlerine büyük jestler yapar, tam bir aşk adamıdır, aşkta hüsran yaşadığında ise adeta hayatı kararır,hayata küser ve kendi içine kapanır. Aslan insanıda diğer ateş burçları gibi çocuk ruhludur, çok kolay çocuk gibi davranışlar sergileyebilirler. Para bir Aslan için çok değerli değildir sadece onun yapacakları için bir araçtır. Aslan sabit bir burç olduğu için sarsılmaz bir azim ve istikrarı vardır. Sabırsızdır ama Koç gibi değildir, çünkü Aslan sabit burç olduğu için onda sabırsızlığını dizginleme özelliği vardır. Kişinin özgüveni yüksektir, dobra konuşur, bu sık sık arkadaş kaybetmesine neden olur. Aslanda derin bir sanat yeteneği vardır özellikle tiyatroya karşı özel bir yeteneği vardır, illa bunu meslek olarak edinmesi gerekmez, başka bir karaktere bürünmek ona iyi gelir, özellikle istediği bir şeyi elde etmek için sık sık rol yapma yeteneğini kullanır.

Aslan burçlar arasında ki en sert burçtur ve oldukça egosittir. Çevresinde yaşadığı tüm olayların merkezine kendini koyar ve öyle değerlendirir. İşine kimseyi karıştırmaz, onun ne istediği önemlidir, özellikle bu aşk ilişkisi sırasında partneriyle arasında problem olur. Aslan görkeme, ihtişama çok düşkündür, sırf dikkat çekmek için büyük paralar harcar. Zaman zaman insanları küçümseme durumu görülür Aslan burçlarında. Bütün hareketlerinin altında yatan ana etken ise bilinçaltında ki ‘ilgi çekme’ isteğidir ve bu ona zaman zaman çok saçma şeyler yaptırır.

İletişim Formu
HakkımdaDilek Irmak KaraKarma Astrolog
0312 474 0105