Dilek Irmak KaraMENÜ

Astroloji Nedir?

Astroloji Nedir?

Astroloji

Astroloji; tanım olarak yıldız ve gezegenlerin gökyüzü ekliptik dairesindeki hareketlerinin, belli kurallar ve matematik metotlar kullanılarak incelenmesi sonucu ortaya çıkan matematiksel formüllerinin, ülkelerin kültürlerine ve geleneklerine göre değişkenlik kat ederek yorumlama sanatıdır diyebiliriz. Daha yalın bir dille ise Astroloji ; makro kozmos içindeki güçlerin (gezegenler, sabit yıldızlar, ay ve güneş) mikro kozmos üzerindeki etkilerini inceleyen ilimdir.

Astroloji, matematik temellere dayanır ve Astrolojinin matematik temellerinden bugünkü astronomi doğmuştur. İnsanlar gökyüzüne, yıldızlara ya da gökyüzünde gördükleri her şeye bunların, bireysel ve toplumsal yaşamlarındaki sonuçlarını ve etkilerini görmek için bakmışlardır. Astronomi yıldız ve gezegenlerin niteliklerini, galaksilerin ve toz bulutlarının yapısını incelerken, Astroloji gezegenlerin ve sabit yıldızların senkronik hareketlerinin sosyal yapıda, bireylerin üzerindeki etkilerini incelemiştir.

Bireylerin anne karnına cenin olarak düştüğü andan itibaren, başlayan gezegen etkilerinin bireyin tüm yaşamında nelerle karşılaşabileceğini, başarı yada başarısızlıklarını, hangi gezegen ve yıldızlardan etkiler alacağını gösteren hayatının bütününü kapsayan öngörü yöntemidir.

İletişim Formu
HakkımdaDilek Irmak KaraKarma Astrolog
0312 474 0105