Dilek Irmak KaraMENÜ

Balık Burcu

Balık Burcu

Balık duygusal ve duyarlı bir burçtur, çevresindeki duygulara karşı oldukça hassastır. Balıklar hiç farketmeden çevresindekilerin duygu ve düşüncelerini bilinçaltlarına aktarırlar, onlar Balık insanına hislerini anlatmasalar bile Balık hisseder ve onların hislerini kendi için bir sünger gibi çeker. Her zaman doğru ve dürüst hareket etmek isterler ama irade güçleri çok zayıftır çoğu zaman başaramazlar. Dış etkenlere çok açıktırlar, hayatlarını çevrelerine göre şekillendirirler asıl öğrenmeleri gereken ise olaylarla tek başına yüzleşmek ve tek başına karar almaktır.

Balık burcunun zihni çok dağınıktır, zihnini kolay kolay toparlayamaz, bu sebepten zor karar alır yada sık karar değiştirir. Balıklar daha ağırkanlıdırlar çok efor gerektiren işlere kalkışmazlar çoğu zaman tembeldirler. Rekabeti yada savaşmayı sevmezler, kolay vazgeçerler. Kendilerini zora sokmaktan imtinayla kaçındıkları için bir çok olayda karar almaktan yada hareket etmekten kaçınırlar ve tepkisiz kalırlar.

Yalnız sabırları taşdığı zaman öyle güçlü sinirlenirler ki onları yatıştırmaya kimsenin gücü yetmez. Balıklar çok inatçı insanlardır ve onların inat ettikleri konular ‘mantık’ içermez, bu yüzden onlarla fikir bazında anlaşmak pek mümkün değildir. Balık burcunun yöneticisi Jüpiterdir. İnanç gezegeni Jüpiter bu insanlara derin ve ilahi bir inanç vermiştir. Balık burcunun mizah duygusu, sempatikliği ve çekiciliği ona bir çok kapıyı açar ve fırsatlar yaratır.

Değişken bir burç olduğu için Balık girdiği her ortama çok kolay uyum sağlar. Balık insanlarının psikolojisi değişkendir, zaman zaman aşırı iyimser olurlarken zaman zaman da aşırı bir şekilde karamsar olurlar, bu konu kendi tekellerinde değildir. Balıklar çok fedakar insanlardır. Oldukça hassas ve kırılganlardır. Mantıktan ziyade duygularıyla yaşamayı tercih ederler. Adeta bir duygu paratoneridirler, etraflarında ki duygusal yoğunluk onlara çok çabuk nüfuz eder. Çevresinde ki kişiler üzgünse onların üzüntülerini bir sünger gibi içlerine çekerler, onlar için geçerli bir sebep olmamasına rağmen aynı çevresinde ki insanlar gibi acı çekerler.

En saf burç Balık burcudur, materyalist olmadıkları için dünyanın materyalist sistemine ayak uydurmakta zorlanırlar. Herkesi de kendileri gibi saf zannettikleri için çok sık kandırılırlar. Çok duyarlı ve hassas oldukları için hayatın realitesi onlara çok sert gelir, onun için kendilerini kandırma ve kendilerine yalan söylemeye meyilleri vardır. Çok hayalcidirler, kafalarının içinde tamamen değişik bir dünya vardır. Hayallerinin bol olması nedeniyle büyük sanat potansiyelleri vardır, bir çok Balık sanatta başarı yakalamışlardır. Balık 12. burç olduğu için insanların bilinçaltına hastalık, bitiş, karanlık gibi sinyaller yayar ve Balık insanları özellikle Yükselen Balıklar arkadaş gruplarından ve toplumdan dışlanırlar.

İnsanlar onlara gereken değeri vermezler. Balık insanları her zaman sosyal ortamın biraz daha dışındadır, insanlar tarafından aşağılanma yada beğenilmeme gibi durumlara sık rastlarlar. Balık insanı gerçekten en iyi kalpli insandır. Onlar daha ruhsal, inançlıdır ve materyalist olmadıkları için bu dünyaya fazla gelirler ve onları anlayamayan insanlar sürekli onları dışlama ve yada küçümseme yoluna giderler. Balık insanları temiz kalplerinden dolayı sanki İlahi koruma altındadırlar ve kısmetleri de çift çift gelir.Paraya önem vermezler ama hiç parasızda kalmazlar. Balıklar idealist ve prensibi olan insanlardır. Hayal dünyasından çıkıp bu sert dünyanın kurallarına göre oynamayı becerebilirlerse insanlara faydalı çok büyük işlerin mimarı olurlar. Balık insanı eşine ve arkadaşlarına karşı sadıktır, onların ihtiyaçlarına her zaman karşılık vermek ister.

İnsanların zor durumda olmasına dayanamaz elinden ne geliyorsa yaraları sarmak için sonuna kadar yapar. Balık insanları sevdiklerinin tüm hatalarına görmezden gelme eğilimindedirler. Bir Balık için sevdikleri ‘kusursuz’ insanlardır. Balık insanının kaderi elinde değilmiş gibidir, her ne zaman plan yapsa o planı tam uygulayamaz ya da bir şey çıkar. Güçlü inancı onu en büyük fırtınalardan bile kurtarır ve kıyıya ulaştırır.

İletişim Formu
HakkımdaDilek Irmak KaraKarma Astrolog
0312 474 0105