Dilek Irmak KaraMENÜ

Başak Burcu

Başak Burcu

Başak burcu altında doğan insanlar oldukça çalışkandırlar. Merkür İkizler burcunun yöneticisi olduğu gibi Başak burcununda yöneticisidir. Merkür İkizler burcunu daha zihinsel ve entelektüel konulara odaklanmışken Başak burcunu ise daha ‘dünyasal’ olan iş ve para konularına odaklar. Merkür İkizler burcuna verdiği muhteşem zeka Başakta da mevcut ama o bu zekaya daha çok materyal faydalar için kullanır. Başak insanları yeni bilgiler öğrenmeyi çok sever, zihinleri çok aktifdir.

Başak burçlarının hayatta öğrendikleri en önemli ders ise kişinin aklının iyi bir hizmetkar olduğu ama kötü bir yönetici olduğudur. Nasıl yani? Kişi aklını kullanarak türlü olayları çözer belalardan kurtulur ve aklı ona hizmet etmiş olur ama aklını hayatının yöneticisi yaptığında herşeye mantık ile karar verir, duygularını bastırır ve yanlış kararlar alır, çünkü mantık her zaman doğru değildir, kişi zaman zaman duygularının rehberliğinide yanına almalıdır, oysa Başak burçları bunu çoğu zaman reddeder ve kendi duygularını görmezden gelirler. Asıl olması gereken çizelge ise şöyledir, vücut akla hizmet eder akıl ise ruha hizmet eder. Başak burçları ise akıl kısmında takılı kalırlar, onlar için herşey mantıklı ve mükemmel olmalıdır. Başak burçları oldukça realistik insanlardır, hayata gerçekçi persektiften bakarlar.

Kişi yaşadığı tecrübelerin ‘hasatıını’ yapar ve depoya doldurur. Bu insan için yaşadığı tecrübeler hayatta kendine yol gösterici olur. Başak insanı oldukça titizdi, işlerinde ayrıntılara çok önem verir ve herşeyin tam olması onun için çok önemlidir ama çoğu zaman ayrıntılara odaklanmaktan büyük resmi göremez ve tüm zamanını ayrıntılarda kaybeder. Başak ın öğrenmesi gereken ayrıntıların yanında bir konuyu tüm olarakta ele alması gerektiğidir. Başak düzen insanıdır, düzene bağımlıdır eğer evi ve çalışma yeri düzenli bir yer olması bütün kimyası bozulur, daha kötü hallerde bu onun sağlığına bile yansır. Kişi çalıştığa işe saygı duyar, iş hayatının ayrı bir önemi vardır onun için.

Oldukça yardımseverdir, 6. Evin konularından biride hizmet etmektir 6. Evin doğal burcu Başak olduğu için kişide çevresine ‘hizmet etme’ bir şekilde çevresine ‘faydalı olma’ ihtiyacı vardır. Çalışan insana çok değer verir Başaklar, tembel olana ve bir şey üretmeyene karşı tavırlıdırlar. Başaklar faydacı insanlardır, kendilerine ‘faydalı’ olmayan insanlardan arkadaş edinmezler, kendilerine faydalı olmayan konularla ilgilenmezler. Kişi görev insanıdır ve çok iyi bir çalışandır. Hatta iş hayatı genel ilgi alanına girdiği için işten başka konular çok ilgisini çekmez. Bunun dışında sağlıkları hakkında çok titizdirler, süreki hasta olmaktan korkarlar, sağlıklı yemek yemeyi ve sağlıklı bitkilerle ilgilenmeyi tercih ederler. Kendilerine göre sağlık taktikleri vardır. Hasta olunca çok nazlıdırlar, adeta hasta olmaktan hoşlanırlar ve çevresindekilere sık sık hastalıklarndan söz etmek hoşuna gider, kolay kolay da tedavi kabul etmezler, bu kimi zamanlarda tehlikeli bir hal alır ve sağlıkları ciddi şekilde bozulabilir.

Her zaman her yerde mükemmeli istedikleri için herşeyi, herkesi eleştirirler, bu çevresindeki insanlar için çok can sıkıcı olur. Aynı muameleyi aşk yaşadıkları insana da yaparlar bu yüzden Başak insanı çok zor evlenir, çünkü mükemmel insan yoktur, kişi insanları olduğu gibi kabul etmeyi öğrenmelidir. Gerçektende hep mükemmeli aradıkları için evde kalan, mesela tüm hayatını yalnız geçiren insanların çoğu Başak burcudur ve yada Başak vurgusu vardır bu kişilerde. Başak burcu insanında müthiş bir analitik zeka bulunur, olayların, kişilerin analizini çok çabuk bir şekilde ve doğru yapar. Herşeyin kalitelisini anlar insanında, yiyeceğinde, üretilen mallarında v.b. bu sebepten dolayı Başakları sık sık kalite kontrol uzmanlığını meslek olarak seçtiğini görürüz. Diğer sektörlerden en fazla seçtikleri sektör ise sağlık ve hizmet sektörüdür.

Başak insanı yemek yemeyi sever ama fazla yemek onların bünyesine zarar verir, özellikle bağırsakları oldukça hassastır. Başak burcu vücutta bağırsak bölgesini yönetir, insanın bağırsaklarına ‘vücudun ikinci beyni’ denir, çünkü bağırsaklar bütün vücudun sağlığından büyük rol oynarlar, vücüdun beyni denilen organında akıl gezegenimiz ‘Merkür’ ün yönetiminde olması tesadüf değildir. Başak da toprak burçlarından biri olduğu için finansal güvenliğe önem verir. Başak için para biriktirmek zordur çünkü küçük küçük onlarca gideri vardır ve bunlar birleşince genel gelirini aşar. Başak kelimeleri iyi kullanmada ustadır ve doğal bir iletişim yeteneği vardır, karşısında ki insanı çok kolay etkileyebilir. Kendini aşk ilişkilerine hemen atmaz, duygularına kapılıp kendini bırakmaz, ilişki ancak ‘mantığına’ uygunsa adım atacaktır yoksa dışarda kalmayı tercih eder.

İletişim Formu
HakkımdaDilek Irmak KaraKarma Astrolog
0312 474 0105