Dilek Irmak KaraMENÜ

Boğa Burcu

Boğa Burcu

Boğa azimli, dayanıklı ve güçlü bir burçtur. Toprak elementine ait bir burç olarak amacı fiziksel ve somut konuların üzerinde ustalaşmaktır. Toprak elementi Boğa burcuna finansal konularda etkin olmayı öğretir ve bu konularda rehberi olur. Boğa insanı hayatın lüksüne ve konforuna düşkündür. Hayatın zevklerine özel bir ilgileri vardır. Boğa insanı bir şeyi kafasına koydu mu onu yolundan döndürmek çok zordur. Sabir bir burçtur ve fikrini değiştirmek çok mümükün değildir. Eline aldığı işlerde yavaştır ama emin adımlarla ilerleyip işini sonuna kadar götürür. Boğa hayatın zevklerine düşkün olduğu için bunu ona sağlayan yegane araç olan paraya çok düşkündür.

Kişi hayatın güzelliklerine büyük ilgi duyar. Dış görünüşüne önem verir, şık giysiler her zaman tercihidir. Güzelliği çok sevdikleri için yaptıkları her işe bir ‘güzellik’ katmak isterler, güzel olan herşeye hayranlıkları vardır. Duygusal ve finansal güvenlik onlar için oldukça önemlidir, onun için bir ilişkiye, bir işe başlamadan önce çok düşünürler. Aşk ilişkilerinde ve arkadaşlıklarında çok sadık olurlar ve sık sık bu özellikleri kötü niyetli insanlar tarafından kullanılır. Boğa insanı aşk hayatında çok kıskançtır öyle ki bu zaman zaman absürtlük derecesine varır. Biri ona aşık olduğunda Boğa insanı bu kişiyi adeta kendine ait biriymiş gibi düşünür,ona bir nevi satın alınmış bir ev muamelesi yapar, çünkü içsel olarak duygusal ve finansal güvenlik birleşmiştir Boğa insanında, duygularında bile bir materyalistik ‘sahip olma’ arzusu vardır.

Boğa insanıyla birlikte olan biri her ne olursa olsun onun işine karışmamalıdır yanlışta olsa bildiği gibi yapmasına izin vermezse böyle bir ilişkinin yürümesi mümkün değildir. Boğa sabit burç olduğu için en zor durumlara bile dayanıklıdır, çok büyük işlerin altından kalkar. Olaylara karşı sarsılmaz bir iç direnci vardır. Kalbiyle inandığı bir şeyi ondan söküp atmak imkansızdır. Çok kuvvetli bir hafızası vardır. Kişide sanatsal yetenekler görülür. Özellikle Boğa deyince ilk olarak ‘Ses’ akıla gelir, bu insanların sesi yumuşak ve güzeldir, ayrıca dünyaca ünlü güçlü ses sanatçıların haritalarında Boğa vurgusu vardır. Boğa vücutta boyun, boğaz kısmını ve kulakları yönetir. Kulakları temsilden Boğa aynı zamanda ‘iyi dinler’ ve oldukça ‘itaatkar’ dır. Cinselliğe düşkündür. Boğa insanı fiziksel olarak da güçlü ve sağlam yapıya sahiptir. Boğa insanı samimi ve dürüsttür, insanlar Boğaya her zaman güvenebilir.

Boğa insanı yemek yemeye çok düşkündür, zaman zaman oburluğa kaçar, bu yüzden her zaman kilo almaya meyili vardır. Kişi yıllar içinde kendini yemek konusunda geliştirir ve adeta bir gurme gibi damak zevki olur. Boğanın yöneticisi olan Venüsün temsil ettiği aşk ilişkileri Boğa insanının kendine güvenini yerine getirir. Boğanın temel olarak 3 tane düşkünlüğü vardır, yemek, cinsellik ve para,bu bir kadın boğaysa bu özelliklere kişisel bakım, giysi, kozmetik, değerli takılarda ekleklenir.

İletişim Formu
HakkımdaDilek Irmak KaraKarma Astrolog
0312 474 0105