Dilek Irmak KaraMENÜ

Horary Astroloji

Horary Astrolojisi / Soru Astrolojisi, kişilerin sorularının astrolojik göstergelere dayanarak yorumlanması yoluyla bir cevap verme yöntemidir ve kökleri oldukça eskiye dayanan bir astroloji branşıdır. Kendi içinde, Horary astrolojisi branşına özel ve bu konuya dair kapsamlı teknikleri öğrenmeyi gerektiren bir bakış açısı içerir. Hora saat anlamına gelir ve Horary saate bağlı demektir. Horary, Saat astrolojisi demektir. Ancak ben bu tekniğin danışanın bir sorusuna astrolojik olarak yanıt vermekle alakalı olmasından ötürü Soru Astrolojisi olarak kullanmayı yeğliyorum.

Horary haritası soru soran kişinin, astroloğa soruyu sorduğu anda belli bir zaman ve lokasyon’a bağlı olarak çıkarılmış bir doğum haritasıdır. Her doğum haritası bir yaşam başlangıcını ve ait olduğu kişinin hayat yolu potansiyelini ve deneyimlerini bize açıkladığı gibi, horary haritası da sorulan sorunun doğum haritası gibidir ve kişinin aklındaki sorunun nasıl bir sonuca varacağını bize anlatır, bunun yanı sıra soruya konu olayın durumun oluşma koşullarını, kişinin bu konuda ne hissettiğini, içinde bulunduğu ruh halini, bu konuda ne yapmaya eğilimli olduğunu ve sonuca gitmek için neler yapılması gerektiği ve ne kadar bir zaman dilimi içerisinde bu durumun gerçekleşeceği gibi hususlarda bize gayet kapsamlı bilgi verir.

Dolayısıyla soru haritası, sorunun sorulduğu anda gökyüzünde yer alan gezegen hareketlerinin ve bu gezegen açılarının yarattığı etkilerin bir yansımasıdır. Bana göre her birimiz evrenle, çevremizle, doğayla ve birbirimizle sürekli bir bağ içerisindeyiz, bu hep süregelen bağ biz her an farkında olmasak ta devamlılık gösterir ve sürekli hareket halinde olan gökyüzü ile ve senkronize olduğumuz bu evren içerisinde, bilincimizden çıkan bir sorunun ve yanıtının o anın gökyüzünün kalitesini taşıdığına inanarak soruya ait horoskopu ele alırız. Bu kozmik bağ yoluyla aslında astroloğa başvurduğumuzda, o da bize  kendi üst bilincimizde zaten bildiğimiz, var olan  cevabı bizim için dile getirir.

Soru astrolojisini bilincimizin bir yansıması olarak ta kabul edebiliriz. İşinde usta bir astrolog o noktada soruyla ilgili olan biteni ve sizin ne yöne gideceğinizi, durumun sizin için ne yönde gelişeceğini size tercüme eder. 

İletişim Formu
HakkımdaDilek Irmak KaraKarma Astrolog
0312 474 0105