Dilek Irmak KaraMENÜ

İkizler Burcu

İkizler Burcu

İkizler burcu en zeki burçtur. Hava burçlarının ve değişken burçların ilkidir. Hayatları zihinlerinin odağında geçer. İkizler iletişime önem verir, önüne gelenleri tanımlamalı ve sınıflandırmalıdır. Kendini ifade etmek en önemli aktiviteleridir, bu yüzden ‘konuşmak’ onlar için çok önemlidir. Konuşmayı iletişim kurmayı herşeyden çok severler. Kişinin zihni öyle aktiftir ki bir düşünceden diğerine atlar. Konuşmayı çok sevdiği için çok sık etrafından geveze olduğuna dair tepkiler alır. İkizler insanı bilgiye ve öğrenmeye açtır.

Muazzam bir öğrenme kapasitesi vardır. Muhakeme yeteneğini çok iyi kullandığı için yazarlık, eleştirmenlik vb. meslekler de yeteneklidir. Eğitim bu kişi için olmazsa olmazdır, hayatında yüksek eğitim almadan iyi yerlere gelmesi çok mümkün olmaz. Eğitim bir İkizler için herşeydir ve kişinin ilk eğitim aldığı yer ailesidir, iyi bir aile eğitimi almamış bir İkizler dünyayı insanlara dar eder, kişi kendini yetiştirmemişse hem kendi başına hemde çevresindekilerin başına türlü belalar açar. Eğer İkizler insanı iyi eğitim almış yada kendini geliştirmişse ortaya oldukça rafine ve zarif biri ortaya çıkar. İkizler değişken bir burç olduğu için olaylara vereceği reaksiyonlar o andaki moduna göre değişir, bir olaya değişik zamanlarda çok ayrı iki tepki verir. Ruh hali sürekli bir değişkenlik halindedir.

İkizler insanı için değişim ve yeni olan herşey hayatın tuzu biberidir. İşler istedikleri gibi gitmediğinde çok kolay depresif olurlar.İkizlerin en mutlu olduğu zaman birden fazla uğraşacak işi olduğu zamandır, İkizlerin zihni ne kadar meşgul olursa o kadar mutlu olur. Herşeyden çok kolay sıkılırlar uğraştıkları şeylerin merak uyandırıcı ve sürekli onların zihnini uyarıcı şeyler olması gerekir. İkizler değişken ve istikrarsız bir burç olmasına rağmen zor durumda kaldığında kontrolünü kolay kolay kaybetmez, kriz yönetimi oldukça iyidir. İkizler vücutta elleri kontrol eder,bu insanlar ellerini çok becerikli olarak kullanırlar el becerileri üstündür, kişinin elleri meşgul olursa aynı zamanda zihnide meşgul olur. El becerisi gerektiren bir çok meslekte İkizler vurgulular çalışır. İkizler insanının sinirleri çok yıpranır ve sinir hastalıklarına yatkındırlar, zihinleri sürekli aktif olduğu için iç huzur bulmakta zorlanırlar.

İkizler insanının yabancı dil konusunda yeteneği vardır, ana eğilimi ‘iletişim’ olduğu için, insanlarla iletişim kurabileceği her araç onun için değerlidir. Teknolojiye çok düşkündür. Yöneticisi Merkür mitolojide ‘Tanrıların Habercisi’ olarak adlandırılır, bu Merkürün ‘bilgiyi taşıma’ özelliğinden ileri gelir. Merkürün yönettiği İkizler burcu insanı ‘bilgiyi aktarmak’ ister, bu nedenle ne biliyorsa ne düşünüyorsa çevresine aktarır, bu İkizler burcunun ideal bir öğretmen olmasına yol açar. Yalnız İkizler insanı bilgiyi her daim ‘aktarma’ hissinde olduğu için sır tutamaz. Özellikle yazarlık çok yeteneklidir, düşüncelerini yazarak çok daha iyi aktarır.

İkizler insanı aynı anda iki şeyle uğraşır her zaman, bu onun bilinçli olmadan yaptığı birşeydir. İkizler değişken bir burç olduğu için ruh hali sürekli değişim halindedir, bu da bir işe çok kolay başlamasını ama devamını getirememesine neden olur, çünkü o işe ilk olarak şevkle başlar sonrasında ise ruh hali değişince o işten sıkılır ve iş yarım kalır. Bunu herşeye uygular, mesela bir kursa başlar yarıda bırakır, bir eğitime başlar yarıda bırakır ve bunların sonucunda herşeyden az az bilen ve hiçbirşey de tam olarak uzman olamayan biri ortaya çıkar.

İletişim Formu
HakkımdaDilek Irmak KaraKarma Astrolog
0312 474 0105