Dilek Irmak KaraMENÜ

KARMA ASTROLOJİ

Karma (Hermetik) Astroloji

Karma astrolojisi diğer ismiyle ezoterik astroloji doğunun ve Tibet’in karmik bilgeliyle batının modern astroloji tekniklerini birleştirmiş yegane astroloji ekolüdür.

Gezegenler güneşe karşı konumda olduklarında geri hareket ediyormuş gibi görünürler, bu sırada doğan kişilerin haritalarında, geri gitme hareketine sahip gezegenin yorumlanması çok özel bir anlama sahiptir.

Ne yazık ki öğreniminin zorluğu, çaba, mücadele gerektiren ve pek çok yaşamsal felsefeyi öğrenmek gereken öğrenme süreci şu an için her şeyi son hızda yaşayarak yeterince özümsemekten uzak batılı toplumlarda çok ön plana çıkamamaktadır. Artık dünyada teosofist eğitimi yeterince özümsemiş çok az astrolog kalmıştır. Karmic astrolojide en çok önem verdiğimiz ana form retrograde gezegenler ve ay düğümleridir.

Kişiler sebeplerini anlamasalar da ciddi bir empatiyle birbirlerine çekilebilirler. Kişi hem bu zaman da şimdiyi yaşamakta yeni farkındalıklar yeni duygular deneyimlerken, geçmişin olayları ve anıları zaman içinde canlanmaya başlayabilir. Bir süre sonra geçmiş hayatlarla ilgili titreşimler o kadar yoğunlaşır ki kişiler şu an duygusunu ve şimdiyle olan bağlarını dahi kaybedebilirler.

Kişiler ilişkilerinde birbirlerinden öğrenmeleri gereken dersleri öğretememişler bu sebepten gezegen Retrolarında bilinç altları tarafından birbirlerine çekilmektedirler. Bu dönemlerde rüyalar farklılaşır ve kişiler sürekli o kişiyle kendilerini rüyalarında farklı zaman da ve farklı mekanlarda birlikte evli, çocukları olmuş, çok mutlu veyahut ta çok mutsuz görebilirler.

Bu tip karmik takıntılı ilişkiler iki ayrı cins arasında olabileceği gibi iki ayrı cins yakın arkadaş arasında da olabilir. Karmik ilişkiler bazen anne-çocuk, baba-kız, çok yakın lise arkadaşı şeklinde de karşımıza çıkabilir.

Geri gitmenin doğasını anlamak için aynı zaman içinde bireyin çoklu boyutları yaşadığını kavramak çok önemlidir. Kişilik hem bu anı hem de geçmişten getirdiği zamansal bir parçayı deneyimler.

Tüm bu deneyimleri doğru yorumlamak, anlamak, anlatmak Karma astroloğun yol göstermesiyle çözüme ulaşır.

Ay Düğümleri

Ay düğümleriyle ilgili birbirinden farklı şeyler söylenebilir. Bunlardan ilki kuşkusuz reenkarnasyon ve karmaya ilişkili olanıdır. Diğer bir bakış açısı düğüm derecelerinin son derece kritik olduğu ve kadersel olayları göstermesidir. Başka bir bakış açısı da düğümlerin kişiyi hayatında yönlendiren ilişkiler birliktelikler şeklinde yorumlanmasıdır.

Ay düğümleri psikolojik astroloji ile klasik astrolojinin önemli kesişim alanlarından birisidir. Psikolojik Astrolojinin iradeyi ön plana alan doğasının  reenkarnasyonu ya da karmayı bir kenarda tutması gerekir.

Ay düğümleri Ay’ın Dünya etrafındaki dönüşü sırasında kendi yörünge eksenini kestiği noktalara verilen addır, kuzeye geçerken Kuzey Ay düğümü, Güney deklinasyonuna geçerken Güney Ay düğümü belirlenmiş olur.

Kraliyet Yıldız Etkileri

Hayatımıza gökyüzündeki gezegenler kadar yıldız etkileride vardır. Binlerce, hatta milyonlarca yıldız etkisinin yanısıra öncelikle kraliyet yıldız etkilerini ele alırsak astrolojik olarak tüm Kraliyet Yıldızları, bir bedel ödetmek karşılığında büyük başarı getirirler. Bu yüzden diğer yıldızlar arasında ayrıcalıklıdırlar.

  • Aldebaran,
  • Antares,
  • Regulus,
  • Fomalhaut.

Kraliyet Yıldızları’dır.

ALDEBARAN

9˚ İkizler 52΄ boylamında, Taurus (Boğa) Takımyıldızında,  +0,85  kadirde,  Mars doğasındadır.

ANTARES

9˚ Yay 51΄ boylamında, Scorpius (Akrep) Takımyıldızı’nda, +0,96 kadirde, Mars - Jüpiter doğasındadır.

REGULUS

3˚ Balık 56΄ boylamında, Piscis Australis (Güney Balığı) Takımyıldızı’nda, +1,16 kadirde, Venüs - Merkür doğasındadır.

FOMALHAUT

29˚ Aslan 54΄ boylamında, Leo (Aslan) Takımyıldızı’nda, +1,35 kadirde, Mars - Jüpiter doğasındadır.

İletişim Formu
HakkımdaDilek Irmak KaraKarma Astrolog
0312 474 0105