Dilek Irmak KaraMENÜ

Koç Burcu

Koç Burcu

Bu kişi bahar ekinoksunda doğmuştur, bahar ekinoksu yılın başlancıgıcıdr, doğanın uyanışıdır. Burçlar içinde en hız tutkunu ve sabırsız burç Koçtur.

Bütün ateş ve hava burçları acelecidir ama Koç hem öncü hem ateş burcu olarak en hızlı sonuçları ister zaman geçtikçe sabırsızlığı daha da artar.Bu insanlar kendilerini kanıtlamak için sözler kullanmazlar, direk harekete geçerler. Koç insanı bir konu hakkında çok zor uzmanlaşır, çünkü o kadar sabrı yoktur, onun için başladığı çoğu iş yarım kalır. Eğer Koç bir olay için harekete geçmeden önce düşünmeyi başarırsa büyük işler yapar. Koç’un yöneticisi Marstır Koç burcu, rekabeti çok sever, hep önde olmak ister, rekabet onun kendini motive etmesine yarar. Koç her ne yapıyorsa o işte en iyi olmak ister, bu azmi sık sık ona başarılar kazandırır. Tabi bu kişilerin acelecilikleri ve tavsiye almayı sevmemeleride sık sık başlarını belaya sokmalarına neden olur.

Koç insanı herşeye çok kolay başlar inisiyatif alır ama eline aldığı işi sonuna kadar götürmekten yoksundur, yarı yolda önüne bir engel çıkınca bırakıp gider, Koç insanının alması gereken en büyük derslerden biri ‘istikrar’ dır.

Agresiflikleri ve fiziksel güç kullanma meyilleri insanlarla ilişkilerinde mantık veya diplomasi kullanma gereği durdurmaz onlara, bu nedenle insanlar sık sık onların kaba olduklarını söyleyebilirler Koç kendini entelektüel olarak geliştirmek zorundadır. Koçun ruhu oldukça maceracıdır. Koçun yöneticisi Marsın temel prensibi ‘Dinamik Enerji’ dir. Bu sebepten doğum haritasında Koçta konumlanan gezegenler yüksek enerji kazanırlar, örneğin uyum ve aşk gezegeni Venüs Koçta konumlandığında kişi daha tutkulu, şehvetli ve aşk hayatında aceleci biri olacaktır, konuşma yetimizi ve zihinsel aktivitelerimizi yöneten Merkür Koçta konumlandığında kişi agresif bir zihne sahip olacaktır ve tartışmalarında oldukça hararetli olacaktır, bunu aynen diğer gezegenlere de uygulayabiliriz.

Koçta konumlana gezegen heyecanlı, sabırsız ve agresif bir doğaya bürünecektir ve temsil ettiği konulara bu özellikleri aktaracaktır. Koç insanının en güzel özelliklerinden biri başarısızlıktan sonra yılmamasıdır, kişi başarısızlık yaşadığı andan itibaren başka bir işe yönelir ve o işte sonuç almaya çalışır. Güneş Koç burcunda yücelim halindedir, çünkü bu kişilerde bitmez tükenmez bir azim vardır ve iradeleri çok kuvvetlidir. Koç girişimcidir ve yaptığı işlerle fark edilmek, tanınmak ister. Kişi önüne gelen fırsatları tanır ve fırsatları kullanmak konusunda yeteneklidir.

Koç insanı kolay affetmez ve unutmaz, bu özelliğinden vazgeçmelidir. Koç burçlar kuşağının ilk burcu olduğu için kişi bir şeyleri başlatan olmaktan zevk duyar. Koç insanı her zaman göründüğü gibidir, düşüncelerini ve tavırlarını gizleme gibi bir eğilimi yoktur yani nasıl görünüyorsa öyledir.

İletişim Formu
HakkımdaDilek Irmak KaraKarma Astrolog
0312 474 0105