Dilek Irmak KaraMENÜ

Kova Burcu

Kova Burcu

Kova insanı için arkadaşlık hayatlarının odak noktasıdır. Kişi arkadaşlarına çok sadık olur. Kova sabit bir burç olduğu için kişi sık sık sinirli azimli ve inatçı olur. İnsanların Kovanın fikirlerini anlaması ve benimsemesi zor olur sık sık bu yüzden rahatsız olurlar, insanların nasıl olup da kendilerini anlayamadıklarına şaşırırlar ama unuttukları bir şey vardır herkes kendileri kadar zeki ve açık görüşlü olamaz. Kova entelektüel bir tartışmaya girdiğinde, bilgisiyle adeta karşısındakini ezer.

Oldukça bilgilidir, öğrenmeyi ve deneyimlemeyi çok sever. Hava burçları olan İkizler, Terazi, Kova en zeki insanlardır,çünkü ‘hava’ elementi ‘zeka’ ile eşdeğerdir. Kova insanı ukala ve kaprisli bir yalnız, her türlü dar, fanatik ve kısıtlayıcı görüşe karşıdır. Herkesin eşit statütüde olması gerektiğini düşünürler insanların mevkileri, paraları onları diğer insanlar düşük yada üstün yapmaz onlara göre, Kova hümanisttir tüm insanlığı aynı şekilde kucaklar.

Arkadaşlar,gruplar arasında yer edinmek ona kendi kimliğini kazandırır, arkadaşları arasında kendini bulur.Kova insanı yüksek mevkideki bir insanda olabilir düşük seviyede bir insanda olabilir ama onun için kesin olan bir şey varsa ki o da Kova insanlarının hiç bir zaman yalnız kalmayacakları, her zaman yanında bir çok insan olacağı gerçeğidir. Kova iyi para kazanır bunun içinde çabalar ama aç gözlü yada paracı değildir. Spor yapmayı severler ama daha çok zihin bazında aktif olurlar, fiziksel aktiviteler onları meşgul etmeye yetmez çünkü, zihinleri her zaman birşey uğraşıyor olmalıdır. Kova kadınlarının problemlerini abartma huyları vardır erkekleri ise daha az yakınır.

Kovanın kadını da erkeği de dış görünüş itibariyle çekicidir. Kovalar sakin insanlar olarak görünür ama bu yanıltıcıdır, sinirleri zaman zaman o kadar gerilir ki sağlıklarını bile tehlikeye sokar. Kova insanı enerji doludur ve tam bir aktivisttir. Kişi her işini ciddiye aldığından sürekli gergindir. Mükemmel bir hafızaya, bigeliğe, yaratıcılığa, sahiptirler. Bağımsızlık- larına herşeyden fazla düşkündürler ve hiç bir şekilde kısıtlamaya gelemezler. İnsanların problemlerine samimi olarak yaklaştıkları için çevrelerindekilerin güvenini kazanırlar. Çok sıkı çalışırlar. Kovanın yöneticisi Satürndür yardımcı yöneticisi ise Uranüstür. Uranüs Kovayı yüksek bir enerji ile doldururken Satürn de Kovayı disipline eder. Onlar için özgürlük adeta bir aşk gibidir. Oldukça zeki ve sıradışı kişilerdir. Toplumun genel normlarına uymazlar.

Herkesin beğendiğini onlar beğenmez hatta tam tersini severler. Herkes sağda ki yola gidiyorsa onlar soldaki yolu tercih ederler, aykırı olmak, genel kabul görmüş kurallara muhalefet olmak onların içinden gelen bir dürtüdür. Onlara baskı yaparak bir şey yaptırmak imkansıza yakındır. Özgürlüklerine o kadar bağlıdırlar ki aşk ilişkilerinden ve evlilikten özgürlüklerini kaybedecekleri gerekçesiyle korkarlar. Elektronik aletlere, teknolojinin her türüne, sıradışı icatlara ilgi duyarlar. Bu kişiler doğal bilim adamlarıdır, araştırmayı, öğrenmeyi çok severler.

Adeta bir mucitin ruhuna sahiplerdir. Dünyada ki büyük bilim adamlarında, yeni icat yapan kişilerde Kova etkisi görülür. Bireysellikleri çok önemlidir onlar için, kimseyi özel hayatlarına karıştırmazlar, bu yanları yüzünden insanlar tarafından soğuk bir kişi olarak görülebilirler. Yardımcı yöneticileri Uranüs kitlelere hitap eden bir gezegen olduğu için Kovalar ne yaparlarsa yapsınlar çok kişi tarafından bilinir ve ünlenirler.

İletişim Formu
HakkımdaDilek Irmak KaraKarma Astrolog
0312 474 0105