Dilek Irmak KaraMENÜ

Oğlak Burcu

Oğlak Burcu

Oğlak burcu toprak elementine mensup bir burçtur bu yüzden diğer toprak burçlar Boğa ve Başak gibi materyalisttir. Oğlak burcunun temel içgüdüsü sürekli bir şeyi başarması gerektiği üzerinedir.Çok güçlü sezgileri vardır ve bu sezgileri finansal güvenliklerini sağlamak için kullanırlar. Ayakları her zaman sağlam basar ve ne yapacağını bilir. Oğlak insanı sistemi ve düzeni sever, herşeyin bir sistem ve düzen içinde ilerliyor olması ona motivasyon kaynağı olur. Oğlak burcunun yöneticisi Satürn disiplin ve düzen gezegenidir, aynı disiplin aşkını Oğlak insanına aşılamıştır. Oğlak öncü bir burç olarak özellikle iş yaşamında liderdir ve bir yol göstericidir.

Oğlak insanlarının eğitimle araları iyidir ama sahip oldukları asıl bilgiler eğitimlerinden gelmez, onların ana kaynakları sahip oldukları ‘tecrübelerdir’. Oğlak insanı için tecrübe hazineden farksızdır, ancak yeteri kadar tecrübesi olursa hayatta başarıyı yakalayabilir ve kendiside bunun farkındadır. Kişi zorluklar karşısında yılmak nedir bilmez,tam bir sabır ve dayanıklılık ailesidir. Burçlar arasında hayatı en zor olan burç Oğlak burcudur çünkü yöneticisi Satürn bu insanı hayat boyunca zor sınavlarla yoğurur ve sonunda ortaya başarılı ve rafine bir kişilik ortaya çıkar.

Sıkı çalışmak için inanılmaz büyük bir kapasitesi vardır, planlamaya önem verir, gücünü boş yere harcamayı sevmez. Hayatta başarılı olacaklarına dair kendilerine büyük bir inançları vardır. Kişi kimseden yardım istemeden zorşartlar altında çalışır, bu arada da kimseye adaletsizlik yapmamaya dikkat eder. Oğlak insanı çözülmesi en zor problemlere bile çarelar bulmasıyla ünlüdür,hiç bir şeyin onları teslim almasına izin vermezler. Evleri ise iş hayatının stresini attıkları yerdir ama Oğlak insanı iş yerinde evde hissetiğinden daha iyi hisseder.

İyi bir patron veya çalışandır. Bir yerde çalışanken patronunun yerini alma fırsatı doğarsa bunu hiç kaçırmaz, çünkü bu insanın içinde sürekli bir yükselme güç elde etme dürtüsü vardır. Bu kişiler için sorumluluk duygusu hayatlarının baş köşesindedir. Çok sabırlı ve inatçıdırlar. Ruhsallıktan çok maddiyata önem verirler. Parayı çok iyi kontrol eder ve çok iyi yönlendirirler. Alışverişlerinde oldukça akılcıdırlar, israf sevmezler.

Çok mütevazi ve alçak gönüllüdürler. Abartıyı sevmezler, fikirlere sözlere önem vermezler onlar için önemli olan çalışmaktır. Oğlaklar işkolik olarak bilinirler, çalışmak, çalışma hayatında olmak Oğlaklar için çok önemlidir. Oğlakların çalışmayanları bile evlerini bir iş yeri görür ve bütün işlerini sorumluluk ile yaparlar. Oğlak burcu doğal bir yöneticidir, liderlik özellikleri hat safhadadır. Hangi işte çalışıyorsa çalışsın amacı hep en tepeye çıkmaktır. Yöneticileri olan Satürn onlara en büyük zorluklara karşı dayanıklılık gücü verir, en zor işlerin insanıdır Oğlak. Bir Oğlak burcunun üstesinden gelemeyeceği iş yoktur, bu kişilerde azim üst seviyelerdedir.

Yöneticileri Satürnden dolayı Oğlak burcu kişilerinde bir hayli karamsarlık görülür ayrıca zaman zaman kendine acıma durumları da Oğlak etkili kişilerde görülür. Oğlak burcunun yöneticisi Satürn etkilerini uzun yıllara yayar ve kişiye Satürnün verdiği özellikler çok yavaş entegre olur. Bu yüzden Oğlak burçlarının karakterleri çok geç gelişir, karakterleri zor geliştiğinden hangi yaşta olurlarsa olsunlar zaman zaman çocuk gibi davranışlar gösterebilirler. Burçlar içinde hayatlarında en çok zorluklar ve acılar yaşayan kişiler Oğlaktır, çoğunun hayatı zorlu sınavlarla geçer. Yöneticileri Satürn bu kişileri adeta zorluklarla yoğurur ve sonunda ortaya çelik gibi dayanıklı, tuttuğunu koparan, yüksek azimli ve erdemli bireyler ortaya çıkar.

İletişim Formu
HakkımdaDilek Irmak KaraKarma Astrolog
0312 474 0105