Dilek Irmak KaraMENÜ

Terazi Burcu

Terazi Burcu

Uyum, güzellik ve barış gezegeni Venüs Boğadan başka bir de Terazi burcunu yönetir. Terazi insanı uyumlu, güzel, zarif ve hoş mizaçlı biridir. Kişi çevresinde popüler olmak ister ve derin bir ‘takdir’ edilme ihtiyacı vardır. Terazi insanı adil ve dürüst bir insandır, bu prensipten hiç bir zaman ödün vermez çünkü onun daha önceki tecrübeleri ona sınavı zorlu bir şekilde öğretmiştir. Terazi hava elementine mensup ve öncü bir burçtur. Bu yüzden Venüsün temsil ettiği konulardan biri olan sosyal hayatta öncü olur ve insanların kendini takip etmesini sağlar. Tabi Terazi işbirliği ve ortaklığa önem verdiği için olayları ilk kendi başlatır sonrası ise başka insanlarla işbirliği yaparak devam eder.

Terazi burcunun yöneticisi Venüs Terazi insanının hayatının odak noktasını ‘aşk ilişkileri’ yapar. Kişi yalnız kalamaz, her zaman bir aşk ilişkisi içinde olmalıdır, aşk ilişkisi içinde olmadığında hayattan tad almaz. Kişinin hayatı çevresindekilere ve aşk yaşadığı kişiye odaklıdır. Kişi ancak bir aşk ilişkisi içinde olduğunda karşısındakine tabi olmayıp kendi bireyselliğini yaşamaya başlar, aşk ilişkisi sırasında kendine önem vermeye başlar ve bencil olmaya başlar.

Burası Güneşin yani bireyselliğin, tekliğin simgesinin düşük ve zararlı çalıştığı yerdir, çünkü Terazi insanı hayatında bir kişi olmadan kendi bireyselliğini ifade edemez, bireyselliğini karşıda ki insan aracılığıyla deneyimlendiğinde dolayı Güneş burada kişiye güçlü bir ego ve bireysellik veremeyeceği için düşer. Kişi için sosyalleşmek çok önemlidir, sosyal ortamlar onun kendisini bulmasına yarar. Terazi bir insan ilişkileri uzmanıdır. Bu yüzden genel odağı insan olan meslekler Terazi insanı için uygundur, halka ilişkiler, sanat, müzik, ortaklı işler, müşteri temsilciliği v.b. Kişide adalete çok önem verdiği için hukuk alanında da yeteneklidir. Teraziler çok sıkı çalışırlar, disilin gezegeni Satürn bu yüzden burada yücelim halindedir ve iyi çalışır. Terazi insanı her zaman her yerde uyum arar, her türlü anlaşmazlıktan ihtilaftan sonuna kadar kaçınır.

Kişi karşısındakileri gücendirmekten nefret eder, fiziksel tartışmalara hiç bir zaman girmez her zaman sorunlarını konuşarak çözmekten yanadır. Her zaman asil ve zarif olmaya çabalar, çok iyi moda zevki vardır, insanların ihtiyaçlarını anlar. Terazi hava elementi burcu olduğu için ilişkide fiziksel çekimden çok zihinsel çekime önem verir. Kişi toplumun en alt katmanından en üst katmanına kadar insan türüyle anlaşabilir, girdiği ortama çok kolay uyum sağlar, çok sempatiktir ve insanlara kendini kolay sevdirir.

Çevresinde olup biteni imtinayla inceler ve analiz eder, güçlü sosyologlarda Terazi vurgusu sık görülür. Konuşmasına her zaman dikkat edip, yetenekli bir konuşmacı olduğundan dolayı kişi diplomatlık gibi işlere de uygundur. İnsan ilişkileri en büyük ilgi alanlarından biridir. Kişi yaptığı işlerde ‘denge’ arar, sık sık kararsız kalır ama bir kere karar verdiğinde iyi bir karar olacağı kesindir. Kişi tüm hava burçları gibi çok zekidir. Teraziler çok az sinirlenirler ama sinirlenirlerse çok yıkıcı olurlar, etraflarında kimse duramaz. Yinede Terazi insanı barış ve uyum gezegeni Venüs’ün yönetimi altında olduğumdan kin tutmaz ve kolay affeder. Lükse ve pahalı takılara düşkündür, para harcama konusunda israfa meyillidir.

İletişim Formu
HakkımdaDilek Irmak KaraKarma Astrolog
0312 474 0105