Dilek Irmak KaraMENÜ

Yay Burcu

Yay Burcu

Yay insanı dürüst ve açık sözlüdür, derin bir bağımsızlık aşkı vardır. Yay ateş burcudur ve değişken niteliktedir. Enerjik, sosyal, idealleri olan ve çok iyimser biridir. Yay burcunun yöneticisi büyük iyicil güç ve şans gezegeni Jüpiterdir, Yay burcu insanının ne zaman başı sıkışsa şansı yaver gider ve kurtulur büyük iyicil güç Jüpiter onları koruma altına almıştır. Yay insanı ciddi meselelerle ilgilenmeyi sever, özellikle toplumun nasıl daha iyiye gidebileceğini, nasıl tamir edebileceği konuları onun ilgisini çeker. Kişi eğitimsiz biri olsa bile kendini geliştirmeye önem verir, entelektüeldir ve bilgi doludur. Bir çok türden ilgi alanı vardır. Dindardır ve etik kurallarına sıkı sıkıya bağlıdır.

Kişi bazen inanç dünyasına fazla dalıp, dış dünyanın kurallarını boşlayabilir. Yay insanları için yüksek öğretim çok önemlidir, yüksek öğretim olmadan hayatta başarılı olmaları mümkün olmaz.Sadeliği severler ve çevrelerine karşı cömerttirler, bu tavırları toplum tarafından onaylanma ve takdir edilme ihtiyacından ileri gelir, kişi toplumda ki imajına çok önem verir. Ayrıca bu kişiler dar kafalı ve başkalarının dünya görüşlerine karşı toleranssız da olurlar zaman zaman, bu özellikler yönetici Jüpiterin Yay insanına verdiği yan etkilerdir. Yay idealistik bir burçtur ve hedefleri için yaşar.Yay ın fazla kendini geliştirmemiş türleri ise dogmalara takılı kalır ve ancak kendini geliştirip yeteri kadar bilgi sahibi olduğunda bunları aşabilir.

Yay burçları oldukça iyimser ve umut dolu insanlardır. Yöneticileri Jüpiterin onlara verdiği güçlü iyimserlik, en kötü olaylarda bile iyi bir taraf bulmalarına ve mutlu hissetmelerine yol açar. Yay burcu din ile birebir ilişkilidir, bu kişiler oldukça inançlıdırlar. Yalnız Yay burcunun diğer bir özelliği fanatikliktir, hem dinde hem sevdikleri şeyler hakkında aşırıya kaçıp fanatiklik yoluna giderler. Mesela futbol holiganları, tuttuğu takım için canını verebilecek kişiler Yay burcu etkisindedirler. Yay burçları bilgedir hayatta ki en önemli amaçları kendilerini geliştirmektir. Onlar için insanlar ikiye ayrılır kendini geliştirmiş insan ve geliştirmemiş insan. Öğrenmek onlar için bir tutkudur. Yay burcu bir ateş burcu olduğu için her zaman heyecan arar.

Aşk ilişkilerinde av yerine avcı olmayı tercih eder. Yay ilgilendiği kişiyi gidip fethetmek ister, kolayca ona gelen aşk ilişkileri onun için değerli değildir.Çok çabuk sıkılır, Yay'ın ilgisini sürekli hale getirmek zor iştir. Yabancı kültürlere büyük ilgileri vardır. Seyahat hayatlarında olmazsa olmazdır. Yurtdışı ülkeleriyle bağlantılı olan kişilerinde genelinde Yay burcu vurgusu bulunur.

Yönetici gezegeni Jüpiterin etkisiyle Yay doğal bir öğretmendir, öğretmeyi çok sever ve bundan haz alır. Yay burçlarının genellikle öğretmen ya da akademisyen olarak görülmeleri de bundandır. Yay burçları iyi niyetli insanlardır ve yardımseverlikleriyle bilinirler. Yay burçları olayları çok derin incelemezler, bir konu hakkında bütün faktörleri incelemeden hemen kesin bir yargıya varırlar. Genellikle olaylar hakkında anında harekete geçtikleri için ne yapacakları önceden kestirilemez. Bir Yayın yakın arkadaşı her zaman acı gerçeğin yüzüne vuulmasına hazır olmalıdır, çünkü Yay hiç bir şekilde sözünü sakınmaz. Yay da ateş burcu olduğu için zaman zaman zalimliğe kayar, düşmanlarına karşı çok acımasız olur, özellikle Yay erkeği kızdığında çok uç şeyler yapabilir. Yay insanının öngörüleri çok değerlidir, fütüristik insanlardır geleceğin trendlerini çok iyi tahmin ederler.

Yay kadınları özgür ruhlarından dolayı çok ev işleri sevmezler ama oldukça iyi ve uyumlu bir eş olurlar. Yay burcu özgürlüğüne çok düşkündür ve kısıtlamalara hiç bir şekilde dayanamaz, bu sebepten aşk ilişkilerinde bağlanmaktan korkar. Macera kelimesi direk olarak Yay insanını tanımlar. Yay insanları oldukça maceracıdırlar, ruhları sürekli bir aksiyon arar, rutin bir hayat Yay burcu için uygun değildir. Seyahati bu yüzden çok sever her yeni seyahat yeni bir maceradır.

İletişim Formu
HakkımdaDilek Irmak KaraKarma Astrolog
0312 474 0105