Dilek Irmak KaraMENÜ

Yengeç Burcu

Yengeç Burcu

Yengeç burcu duygusal olarak duyarlı bir burçtur. Yengeç insanı hisleriyle yaşar kararlarında duygu mantıktan önce gelir. Su elementine ait bir burçtur, feminendir ve erkeklerden çok kadınlara daha iyi uyan bir burçtur. Yengeç burcunun yöneticisi Ay kadınların doğal temsilcisidir. Yengeç burcu insanı daha çok ev ve evle ilgili konular ve aile konularıyla ilişkilidir, hayatının genel odak noktası bu konulardır. Kişi için duygusal güvenliği en önemli konudur, oldukça korumacıdır ve insanlarla kendi arasına duygusal bir set çeker.

Öyle kolay kolay da bu seti ortadan kaldırmaz, çünkü çok kırılgandır duyguları çok kolay incinir. Mizaha ve sarkazma karşı çok duyarlıdırlar, ufak şakalardan bile alınırlar. Yengeç insanları sık sık yalnız kalarak kendilerini duygusal buhranlardan korurlar, duyguları incindiğinde onlar için en iyi çözüm yalnız kalmaktır. Bu durum onların evlerine çok düşkün olmalarına neden olur eğer bu insanların en önemli yaşam alanı olan evlerinde problemler varsa kişiye hayat zehir olur, duygusal anlamda rahat olması imkansızdır.

Kişi için kendinin ve ailesinin maddi ve manevi güvenliği çok önemlidir ve o güvenliği sağlamak için gereken herşeyi yapar. Genellikle kendi ve ailesine dış hayattan izole bir ortam yaratır evde, evi başka bir dünya gibidir, evine çok özenir. Yengeç insanı para biriktirmeyi sever, harcamaları genellikle kişisel süs ve yiyecek için olur. Kadın Yengeçler takıya ve süslenmeye bayılır, bu onların ruhuna hitap eder. Ailesine karşı derin bir sorumluluk hissi vardır. Yengeç burçları ideal ebeveynlerdir. Yengeç burcunun yöneticisi Ay huzursuz ve değişken bir gezegen bu nedenle Yengecin ruh hali sık sık değişime tabidir, kişi bir an ağlarken hemen ertesinde kahkahalarla gülebilir. Yengeç öncü bir burçtur ve Yengeç insanı doğduğu aileye, doğduğu toprağa ve doğduğu ülkeye çok bağlıdır. Kişi ev ve yaşam alanına dair yaratıcıdır ve bu konularda ‘öncü’ olur.

Yengeç insanının sezgileri güçlüdür, bir çok olayı olmadan önce sezer. İnancı derindir. Çocuklara bayılır, çocuklara nasıl davranılması gerektiğini ustalıkla bilir. Yengeç insanı çok tutkulu bir aşıktır, bir kere sevdi mi geri dönüşü yoktur. Bunun yan etkisi ise karşısındakinin aşkı bitse bile ondan kopamama, reddedilmesine rağmen sürekli aynı insanı istemektir, aşk için ‘bitti’ kelimesini anlamazlar. Kişi kavgacı değildir, çevresiyle uyum halinde olmak ister. Kişi karşısındakinin hislerini konuşmadan anlar ve talep edilmeden yardım etmek ister. Kişi annesine çok bağlıdır, hayatında annesi merkez noktadadır. Kişi çok utangaçtır ama Yengeç burcunun öncü niteliği dolayısıyla ilgilendiği işlerde öncü olma rolünü üstlenir. Yemek yemeye düşkündür ve kilo almaya meyillidir.

Çevresindekileri de maddi manevi besler. Yengeç insanı ancak evinde mutluysa iş hayatında başarılı olabilir, kişinin ev hayatı huzursuzsa hayatının her alanı huzursuz olur.Yengeç burcunda konumlanmış gezegen buranın yoğun duygusallığından ve evin temsil ettiği konularsan etkilenir.

İletişim Formu
HakkımdaDilek Irmak KaraKarma Astrolog
0312 474 0105